Megkezdődött a tanítás! A tanévben is mindennapi életünk része a balesetmentes közlekedés. Az iskolás évek kezdetén a gyerekek egyre önállóbbá vállnak ezért – mint a közlekedés aktív résztvevőinek – nap mint nap veszélyeket rejtő szituációkat kell megoldaniuk. Fontos, hogy már fiatalabb korban kialakítsuk azokat a szokásokat és döntési készségeket, amelyek segítséget nyújtanak nekik különböző döntési helyzetek kialakításában.

A kisbéri rendőrség egy fényvisszaverő hátizsákkal ajándékozta meg első osztályos tanulóinkat. A hátizsákon olvasható feliratok, jelek, mind a balesetmentes közlekedésre hívják fel a gyerekek a figyelmét. A táska fényvisszaverő csíkokkal lett felszerelve, ami szintén fontos, hogy láthatóak legyenek a közlekedésben!  Diákjaink nagyon örültek az ajándéknak. A hátizsákot szívesen vették a hátukra, majd nagy gonddal csomagolták vissza, hogy sérülés nélkül szállíthassák haza. Köszönjük a rendőrségnek az ajándékokat!

Reméljük, az egész tanév folyamán segítséget nyújtanak a balesetmentes közlekedésben.

Buda-Rácz Éva, tanítónő