Pályát választanak nyolcadikos diákjaink

Iskolánk sokoldalúan segíti a pályaválasztás előtt álló fiatalokat. Már 7. osztályos korukban magyar és matematika felvételi előkészítőket biztosítunk számukra, a sikeres felvételi érdekében. Pályaválasztási kiállításra visszük őket, szakmabemutató filmeket vetítünk, fogadjuk a középiskolák delegált tanárait, diákjait. Külső szakembereket is felkérünk, hogy közreműködésükkel segítsék a pályaválasztást.

Nyolcadikos diákjaink az elmúlt tanévben Tatabányán jártak pályaválasztási kiállításon, az idei évben Székesfehérvárra utaztak. Településünk sajátos földrajzi fekvése (megyehatár) motivál bennünket, hogy mindkét megyeszékhely kínálatát megismertessük tanulóinkkal.

8_osztaly

Az elmúlt hetekben pályaválasztási szülői értekezletet is tartottunk. A Benedek Elek Pedagógiai Szakszolgálat pszichológusa, Orbán Zsuzsanna a diákokkal és szülőkkel is megosztotta pályaválasztási tanácsait. A szülői értekezleten nagy volt az érdeklődés, 90%-os részvétellel zajlott.

A pályaválasztást Mór Mária 8. osztályos osztályfőnök koordinálja.