Ma tartották a Komárom-Esztergom vármegyei Ifjú fizikus verseny 50. jubileumi döntőjét a tatai Eötvös József Gimnáziumban. A verseny előzetes fordulóiból a megyei iskolák legjobb 41 fizikusa jutott tovább. Iskolánkat két tanuló is képviselhette, akik remekül szerepeltek a döntőben, és mindketten a díjazottak közé kerültek. Buda Bálint 2. helyezett lett, Egri Noel pedig 4. helyet ért el. Tanulóink elméleti, gyakorlati és fizikatörténeti feladatok megoldása során mérték össze tudásukat a megye legjobbjaival.

Nagyszerűen teljesítettetek! Gratulálunk! Büszkék vagyunk rátok!

Felkészítő tanár: Benisné Manner Melinda

Nagy megtiszteltetés volt számunkra, hogy a szervezőbizottság - a megyéből egyedüliként - iskolánkat kérte fel, hogy készítsen egy beszámolót az eddigi eredményes felkészítő munkáról. A beszámoló a jubileumi verseny alkalmából megjelent kiadványban olvasható.