A XXXII. Kárpát-medencei Teleki Pál Földrajz-földtan Verseny országos döntőjében képviselte vármegyénket Buda Bálint, iskolánk 8. osztályos tanulója. A verseny Egerben volt és a teljes hétvégét kitöltötte. A három napos megmérettetés három fordulóból állt: írásbeli, szóbeli és terepgyakorlat. Bálint 7. helyezést ért el, igen magas pontszámmal. Második helyezett lett a terepgyakorlaton, és harmadik legmagasabb pontszámot érte el a szóbeli vizsgán. A Kárpát-medence 29 kiváló földrajzosával mérte össze tudását nagyszerű eredménnyel.

Szívből gratulálunk Bálint! Nagyon ügyes voltál! Büszkék vagyunk rád!

És büszkék vagyunk iskolánkra is, hiszen 18. alkalommal jutott tanítványunk a földrajz verseny országos döntőjébe. Ez nagyon nagy eredmény egy iskola számára. Nekünk pedig bizonyíték arra, hogy kis helyekről is lehet nagy eredményeket elérni.

Felkészítő tanár: Benis István