Megkezdődött a tanítás! A tanévben is mindennapi éltünk része a balesetmentes közlekedés. Az iskolás évek kezdetén a gyerekek egyre önállóbbá vállnak ezért – mint a közlekedés aktív résztvevőinek – nap mint nap veszélyeket rejtő szituációkat kell megoldaniuk. Fontos, hogy már fiatalabb korban kialakítsuk azokat a szokásokat és döntési készségeket, amelyek segítséget nyújtanak nekik különböző döntési helyzetek kialakításában.

A kisbéri rendőrség egy kis füzettel és egy fényvisszaverő hátizsákkal ajándékozta meg első osztályos tanulóinkat. A kiadványban számos feladat található számukra a balesetmentes közlekedésről, melyből rengeteget tanulhatnak. Diákjaink nagyon örültek az ajándékoknak. A hátizsákot szívesen vették a hátukra. Örömmel nézegették, színezték a füzetet. Köszönjük a rendőrségnek az ajándékokat.

Reméljük, az egész tanév folyamán segítséget nyújtanak a balesetmentes közlekedésben.

Buda-Rácz Éva, tanító